Príbehy klientov – Enjoy club

Od januára 2015, kedy sme odovzdali svoju prvú zákazku, prešlo veľa času, počas ktorého sme spolupracovali s niekoľkými zaujímavými firmami, ktoré určite ani Vám nie sú cudzie.

Rozhodli sme sa  preto vyspovedať niektorých našich klientov, pre ktorých sme realizovali väčšie objednávky a postupne Vám budeme tieto rozhovory dávkovať. Budete mať možnosť sa dozvedieť s kým spolupracujeme a ako nám to vlastne ide.

Keďže jednou veľkou zákazkou, ktorá bola pre nás obrovskou výzvou, bola výroba baru pre Enjoy club v Žiline, prvý rozhovor nám poskytol jeden zo spoluzakladateľov Marián Lemeš.

Ako vznikla myšlienka založenia ENJOY clubu, kedy sa to stalo?

Myšlienka Enjoy sa rodila, dá sa povedať od nášho „mládí“, kedy sme boli závislými na párty. Prvou zložkou tej idey bolo, že sme ľúbili párty a druhou, že sme organizovali rôzne eventy – napríklad New year battle pre bboys, ktorý má za sebou už 12 ročníkov. Spomínam to preto, lebo každá takáto súťaž mala afterparty, čiže sme tie párty nielen ľúbili a chceli sme ich vytvárať, ale bolo to tak trochu aj povinnosťou organizovať ich k týmto eventom.

enjoy club

Pred tým ako vznikol Enjoy club v terajších priestoroch, tak ako ho všetci poznáme, sme organizovali párty, dá sa povedať kade-tade, ale nemali sme svoj „domov“.

A potom prišla akcia v decembri 2012, keď sme pripravovali jednu afterku a deň pred ňou nám majiteľ odriekol priestory. V priebehu jedného dňa sme zohnali priestory dnešného Enjoy clubu a po tom čo sme ich veľmi slušne naplnili, prišiel majiteľ s ponukou, či by sme ich nechceli.

Mať vlastný club bol náš sen, bola chuť na párty a už sme ich aj tak robili, takže keď prišla takáto príležitosť, bez váhania sme sa jej chopili. Na účte sme mali asi 60 euro, čo je viac ako niekedy teraz v piatok, ale stáli za nami partneri, ktorých sme už mali vďaka všetkým akciám, ktoré sme organizovali a tí nám veľmi pomohli.

enjoy

Aké sú Vaše základné hodnoty, ktoré ste si udržali od zrodu tejto myšlienky?

Different. Čokoľvek robíme, sa snažíme robiť INAK. Čo nám nejako zostalo je, že sme to postavili na 18+, myslím, že sme boli v Žiline aj prví, čo sme toto zaviedli. Ja som presvedčený o tom, že cluby sú pre dospelých, nie pre deti.

A potom jednoznačne hudobné nastavenie. Keď sme otvorili, bolo strašným hitom Žijeme len raz, od prvého dňa mali naši DJi  zakázané hrať slovenské a rádiové veci, od prvej párty sme nastavili clubový feeling. A počas tých 4 rokov sa to len stupňovalo, dnes už sme zo 60-70% housový, deep-housový. Snažíme sa udržať si clubový štýl žiadne Despacito.

enjoy

Prečo ste sa rozhodli spolupracovať s PURE JUNK ako mladou začínajúcou firmou?

Tak my sme všetci mladí a nikto z nás nemal históriu, takže keby som to bral takto, neboli by sme ani my. J Poznal som niekoľkých členov PURE JUNKU, teda mi to prišlo úplne prirodzené. Viem, že sú to mladí, kreatívni ľudia, nemal som dôvod o nich pochybovať.

Ako prebiehala táto spolupráca z Vášho pohľadu?

Vzniklo to vlastne tak, že celý priestor bol umelecký a keďže Absolut sa prezentuje ako umelecká, iná vodka, tak sme im tento projekt predstavili a keď sa stretol s pozitívnym ohlasom, tak sme ho naúkolovali pre PURE JUNK. Robili sa tam rôzne vychytávky ako napríklad dvierka v tvare fľaše, veľmi šikovne  vyriešili taktiež brandy, ktoré sme tam nechceli mať ako päsť na oko.

DSC_3043

Menili sa podlahy, celé to je do takého bieleho jemného nádychu, riešili sa mini detaily a brandy, aby ten priestor mal nádych Absolutu, ale aby to nebolo zbytočne prekombinované. Čiže veľmi minimalistickým spôsobom podchytená myšlienka Absolutu.

PURE JUNK-áči spravili všetko tak, ako sme sa dohodli, sme spokojní, ľudia často ohodnotia, že je to pekný, netradičný priestor.

Ako vnímate PURE JUNK s odstupom času?

Sú to veľkí šikovníci, s dobrými nápadmi a hlavne dobrým, environmentálnym úmyslom, čo je veľmi podstatné – akú karmu vytvoríš okolo podnikania. Čo vnímam trošku ako problém je, že majú veľa práce a málo zamestnancov. (Ak chceš byť purejunk-áč, klikni sem.)

8. Kam ste sa posunuli ako club Vy?

Posunuli sme sa v rámci vnímania celoslovensky. Keď ideme Enjoy autom napríklad po Trnave, po Nitre, tak ľudia nám kývajú a tak. Taktiež sme sa posunuli v hudbe, po tom ako sme sa vrátili z Ibizy sme ešte viac housový.

9. Čo chystáte do budúcnosti? Na čo sa môžeme u Vás tešiť?

Chystáme posun akcií mimo Žilinu a tiež rekonštrukciu červenej VIPky, pod ktorou je skrytý priestor, ktorý nie každý pozná, pracovne ho voláme „bazén“ a keďže sme držitelia rekordu v pití Captain Morgan, tak sme sa rozhodli spraviť kapitánske podpalubie.

Ak sa ti príbeh nášho partnera páčil, nebol posledný 🙂

Pripravujeme si ďalší kúsok na utorkový večer, niečo zo sveta milovníkov kávy.

Autor článku: Majka Veselá