Ako sa nám darí – novinky

Snažíme sa Vám aktívne prinášať novinky nie len z našej výroby, ale aj zo zákulisia. Ako sa nám pracuje, ako sa pasujeme s riadením firmy, ale rovnako tak aké zákazky nás čakajú a čo máme v pláne.

Aktuálny update bude teda aj o tom, ako sme sa presťahovali do novej dielne, čo nás k tomu viedlo, čomu sa teraz venujeme a aký odkaz v nás táto práca doposiaľ zanechala.

Nová dielňa

Keďže sme sa rozhodli, že nás dizajn a recyklácia baví a vidíme v tom zmysel, bolo na čase premyslieť ako dokážeme fungovať každý deň a ponúkať trhu nové, funkčné riešenia konkurujúce veľkým firmám.

Ako prvé úzske hrdlo našej práce sme videli technické zabezpečenie. Bolo množstvo zajímavých vecí, ktoré sme chceli robiť, ale nemali sme na to dostatočné technické vybavenie dielne. Rovnako tak sme si však uvedomovali, že nemáme prostriedky na to, aby sme mohli vybaviť dieľňu profi náradím za niekoľko desiatok tisíc. A tak sme si povedali, že pôjdeme zlatou strednou cestou. Vzdali sme sa výplat a odmien a za zarobené finančné prostriedky zakúpili strednú triedu náradia, ktoré sme potrebovali na to, aby sme sa posunuli o úroveň vyššie.

Takže okrem sťahovania nastala aj jemná rekonštrukcia priestorov a zakúpenie nového náradia, z ktorého sme samozrejme mali možno rovnakú radosť, ako by bolo aj z profi triedy 🙂

A tak si postupne zveľaďujeme priestor, ktorý síce nie je náš, no aktuálne nám poskytuje všetko preto, aby sme sa postupne posúvali k našim vyšším cieľom 🙂

Zmeny v tíme

Tak ako postupom času rastie náš projekt a zo startupu sa stáva reálne fungujúca firma, tak sa z nás študentov a víkendových kreatívcov stávajú dospelí ľudia. A s našimi snami a predstavami prichádzajú aj reálne povinnosti dospelákov 🙂

Z nášho 6 členného tímu je 3 členný full time tím. Kam sa podeli ostatní?

Kubesko

DSC_2039

Milovať zmenu a učiť sa cestovaním. Je to sen každého z nás, ale len málo kto má odvahu urobiť ten krok a ísť. Kubesko nás teda bude dotovať zaujímavými inšpiráciami z Kanady a my sa budeme na oplátku snažiť ďalej rozvíjať to, čo s nami začal 🙂

Myki

vcielko

Byť vždy aktívny a zapájať sa do zaujímavých výziev. To je náš Myki 🙂

Myki sa u nás rozbehol s vizualizáciami priestorov a v tejto oblasti sa zdokonaľuje, rovnako tak je stále neoddeliteľnou súčasťou Enjoy clubu, kde už v plnom prúde rieši manažérske starosti. Takže u nás sa jeho úloha už postupne nahrádza.

Palko

purejunk_dielna3

Robiť to, čo ťa baví a napĺňa nie je vždy jednoduché a vyžaduje si to vysokú mieru odvahy a veľa odopierania. Keďže Palko u nás zakotvil čerstvo po vysokej škole, boli sme pre neho jemnou ukážkou toho, ako to funguje v biznise a dokonca aj v takom tom našom, trošku freestyle šialenom 😀

Palko sa ale potreboval posúvať a ísť ďalej, takže aktuálne už naplno maká v novej práci, kde mu moc držíme palce.

Chalani nám budú veľmi chýbať  a veríme, že na nás nezabudnú, tak ako my na nich J

Čo to ale pre nás znamená a kto vlastne v tíme zostal a prečo?

Aktuálne sa nám darí rozbiehať nové zákazky, takže je jasný cieľ – budeme dopĺňať tím J Koho budeme hľadať a ako, sa určite čoskoro dozviete. Ešte z prvého hiringu nám zostalo množstvo zaujímavých a šikovných adeptov pre náš tím, takže začneme ich oslovovaním, ďalej sa uvidí…

Kto v tíme zostáva a prečo?

Nie je vždy jednoduché opustiť komfortnú zónu a doma vysvetliť, že aj po štúdiu vysokej školy nezarábam, lebo investujem do svojich snov. Aj napriek tomu sme sa to rozhodli urobiť.

Maja

my

„Lebo chcem.“ J

Pre mňa to nie je práca, je to súčasť môjho života, ktorá sa nedá suplovať víkendovými výletmi do dielne, či kreslením po nociach. Je to niečo, čo som spolu s chalanmi zasadila a ja chcem byť pri tom, ako to bude celé rásť.

Mičko

3

„Ešte som to nedokončil.“

Pokiaľ má človek pocit, že potrebuje za sebou niečo zanechať, ťažko by sa mu opúšťalo niečo, čo je ešte na začiatku svojej cesty. Keď človek v niečom vidí zmysel, mal by sa toho držať.

+ Naši skalní „part timisti“ J Maťo a Miňo, ktorí sa projektovo zapájajú a spoločne ich berieme ako jeden full time článok, na ktorý sa dá spoľahnúť.

Čo nám umožnilo sa predrať ťažším obdobím?

Samozrejme, že za každým úspechom je len vytvrvalosť. My ju máme a tak ďalej môžeme robiť to, čo nás baví.

Dostali sme možnosť zapojiť sa do výyvy na podporu startapov a ako je to pre našu Maju už známe, nenechá si újsť žiadnu príležitosť zviditeľniť našu prácu a jej špecifiká. Tak to bolo aj pri DUCTUS CHALLENGE, kde sme sa zapojili a určite aj s veľkým kusom šťastia sa nám podarilo obsadiť medzi ďalšie 2 TOP projekty.

pj2

Prečo je ale táto súťaž iná? Dostali sme finančnú injekciu 3333 €, vďaka ktorej sme mohli zrekonštruovať našu dielňu a zakúpiť si nové náradie, ktoré nám dalo možnosť posunúť sa opäť vpred.

Chceli by sme sa teda poďakovať DUCTUS, konkrétne Richardovi Nagymu za príležitosť zapojiť sa do tejto výzvy. Je skutočne úctyhodné, keď niekto myslí na rozvoj iných firiem a nenechá sa pohltiť biznisom natoľko, že zabúda na reálne hodnoty. Sme radi, že naša práca je ocenená a vníma sa jej spoločenský prínos.

vyhra pj

Ešte raz veľké ďakujeme v mene celého PURE JUNK tímu 🙂