Príbehy klientov – eXtreme Park & HU:MAN

Dnešný článok sme si pre Vás pripravili so Zuzkou Kišovou, ktorá bola súčasťou eXtreme Parku od jeho začiatku a rovnako tak jedinečného konceptu reštaurácie HU:MAN v Žiline. Aký je jej pohľad na ich príbeh?

Ako vznikla myšlienka založiť eXtreme Park a kedy to približne bolo?

Myšlienka vybudovať eXtreme Park vznikla zhruba pred troma rokmi, keď súčasní majitelia realizovali na tomto pozemku projekt pre predchádzajúceho vlastníka. Veľa ľudí nevie, že tu bolo pôvodne golfové ihrisko, ktoré sa ale príliš neuchytilo.

Bezprostredná blízkosť Vodného diela Žilina tu však vytvorila miesto s veľkým športovým potenciálom. Láka ľudí, ktorí radi korčuľujú, rodiny sem chodia na prechádzky s kočíkmi, so psíkmi, vybehnú na bicykel. Miest ako je toto, je v Žiline naozaj málo.

EXTREME PARK LETO

Majitelia sa preto rozhodli využiť tento potenciál a prvou myšlienkou bolo vybudovať vonkajšie workoutové ihrisko. Počas realizácie prichádzali ďalšie nápady a predstavy, ktoré vyústili až do výstavby veľkej fitness haly.

EXTREME PARK

Chceli sa venovať najmä crossfitu a robiť crossfitové súťaže. Cieľom bolo priniesť niečo nové, keďže to bolo v období, keď nebol rozšírený tak ako je dnes. Samozrejme odvtedy sa v Žiline vybudovali rôzne ďalšie crossfit gymy, ale vďaka veľkosti nášho areálu a outdoorovému ihrisku sme v porovnaní s ostatnými jedineční.

Časom sa k fitku pripojila reštaurácia, čo Vás k tomu viedlo?

Keď už fungovalo fitko, rozhodli sme sa, že by sme chceli k nemu aj reštauráciu so zdravšou stravou, na ktorú ľudia bežne v meste natrafia len ťažko. Snažíme sa zákazníkom ukázať, že sa dá jesť zdravo a zároveň chutne. Nemusia to byť vždy len suché kuracie prsia s ryžou.

Myšlienka, ktorou sa v reštaurácii riadime je návrat ku koreňom. Ponúkame jedlo v kvalite, ktorú si v supermarkete nekúpite. Len málo ľudí si dnes zájde do mäsiarstva a kúpi si mäso z farmy. Myslím si, že akékoľvek mäso si u nás dáte, je ten rozdiel cítiť.

HU:MAN

Čo sa zmenilo za tie roky kedy ste začínali?

Stále sa vyvíjame, aj na základe recenzií, či už dobrých alebo zlých, napríklad čo sa týka reštauračného servisu. To isté platí samozrejme aj pre fitko. Keď vidíme, že by sa niečo dalo zlepšiť, zefektívniť, doplniť, tak sa snažíme všetkým požiadavkám vyhovieť. Stále budujeme.

EXTREM PARK ZA

Prečo ste si pre Vaše priestory vybrali PURE JUNK?

Na PURE JUNK sme dostali odporúčanie od známych. Prvé čo pre nás robili, bol návrh do fitka. Išlo o paletový nábytok, kde máme crossfitové veci. Celé to je také industriálne, paletové, aby to na jednej strane bolo nové, ale na druhej to vyzeralo použito.

policky

Ich koncept sa nám na toto hodil, tak sme ich oslovili. Už v prvotnom návrhu sa veľmi dobre vcítili do našich potrieb a stotožnili sa s prostredím, ktoré tu máme. Výsledkom boli super veci šité na mieru. Vždy sme boli s ich prácou spokojní a myslím si, že je ešte množstvo vecí, ktorú budú pre nás robiť.

Ako sa Vám s touto mladou firmou spolupracovalo?

O niektorých veciach sme mali jasnú predstavu, ako by mali vyzerať, ale boli aj také, pri ktorých sme im dali voľnú ruku. Keď prišli s návrhom, tak sme to spoločne už len doladili. Vzhľadom na to, že oni na rozdiel od nás poznajú konkrétne výrobné procesy, tak nás vedeli usmerniť, že niektoré veci radšej nie a vysvetlili nám prečo. Vždy sme boli spokojní s tým, čo pre nás vytvorili.

stolcek na kolieskach

Pýtajú sa Vaši zákazníci na PURE JUNK produkty? Zvyknú zaujať?

Áno, do fitka pre nás robili stenu na oblečenie a stojany. Keďže ju skonštruovali z vodovodných trubiek, čo je pomerne nezvyčajné, tak to veľa ľudí zaujalo.

DSC_1003

A tiež sa nás niekoľko ľudí pýtalo na konferenčné stolíky, ktoré máme od nich, či sme ich kúpili alebo nám ich urobili na mieru. Produkty, ktoré sú vyrabáné ručne a na mieru, majú vždy svoj osobitý výraz.

Ako vnímate PURE JUNK s odstupom času?

PURE JUNK sa za ten čas, Čo spolupracujeme  tiež výrazne posunul. Ich veci sú čoraz viac originálne a kvalitnejšie. A to nielen, čo sa týka produktov, ktoré robili pre nás. Sledujeme ich na instagrame, majú naozaj super nápady a veľa z tých vecí by som chcela aj k sebe domov.

praca slachti

Čo si pre svojich zákazníkov chystáte do budúcnosti Vy?

Tým, že stále prichádza nová klientela, či už do reštaurácie alebo do fitka, tak musíme neustále napredovať. Ďalšia vec sú trendy, ktoré sa zo dňa na deň menia a je potrebné s nimi držať krok.

Plánujeme zväčšiť fitko a pripojiť k nemu komplexný wellness. Radi by sme tiež spustili detské tábory, bohužiaľ tento rok nám to nevyšlo. V prvom rade to však určite bude funkčný a zábavný  detský kútik s animátorom, kde by rodičia mohli naozaj nechať svoje dieťa a ísť si zacvičiť. Vytvorenie takéhoto miesta nám zabezpečí, že si aj rodičia budú môcť plnohodnotne zacvičiť a oddýchnuť.

EXTREME PARK

My Vám budeme držať palce, nech sa Vám naďalej výborne darí a zároveň Vám veľmi pekne ďakujeme za rozhovor.

Autor článku: Majka Veselá